خريد و فروش آپارتمان در اصفهان

قبل از پرداختن به مسئله خرید و فروش آپارتمان در اصفهان بپردازيم، بهتر است با اين شهر بيشتر آشنا شويم.جالب است بدانید که یکی از زیباترین شهرهای ایران، شهر اصفهان است. اصفهان را می‌توان به‌عنوان سومین شهر پرجمعیت کشور، بعد از تهران و مشهد به شمار آورد.

یکی از دلایل زیبایی این شهر وجود بناهای تاریخی زیادی در سطح شهر می‌باشد؛ که تعدادی از این بناها در یونسکو به‌عنوان میراث تاریخی ثبت گردیده. شاید برایتان سوال شده باشد که چرا لقب نصف جهان برای این مکان تاریخی و فرهنگی اختصاص داده شده است؟

در پاسخ باید گفت: به دلیل وجود آثار تاریخی زیاد در این شهروند قدمت تاریخی در آثار، جاذبه‌های گردشگری مختلف و همچنین فرهنگ باستانی مردم این لقب را می‌توان شایسته برای این شهر دانست.به دلايل مختلف ازجمله موقعيت صنعتي، فرهنگي و…  اين شهر براي سكونت انتخاب مناسبي ميباشد.در ادامه به معرفي بيشتر اين شهر و همچنين خريد و فروش آپارتمان و خانه در مناطق مختلف شهر اصفهان خواهيم پرداخت.

خرید و فروش آپارتمان در اصفهان با قیمت صد میلیون

اگر از نظر قیمت خانه و آپارتمان بخواهیم شهر اصفهان را تقسیم‌بندی کنیم، از طریق زاینده رود به دو بخش شمالی و جنوبی می‌توان تقسیم کرد. در شهر اصفهان خرید ملک و آپارتمان در مناطق شمالی ارزان‌تر است و مناطق جنوبی شهر از محله‌های لاکچری و اعیان‌نشین با املاک و آپارتمان‌های گران‌قیمت‌تر به‌حساب می‌آیند.

محله‌های گران‌قیمت اصفهان در درجه اول مرداویج و هزارجریب می باشد . پس از آن‌ها مشتاق، مهرآباد، جی، پاچنار، اردیبهشت و چهارباغ بالا از جمله مناطق لاکچری و اعیان‌نشین این شهر می‌باشند. همین‌طور قیمت آپارتمان‌های محله اردیبهشت اصفهان با منطقه الهیه شهر تهران تقریباً برابری می‌کند.

از جمله بالاترین قیمت املاک اصفهان می‌توان به مکان‌های واقع شده در خیابان‌های منتهی به رودخانه زاینده‌رود و همین‌طور خیابان‌هایی که در مجاورت این رود قرار گرفته‌اند، اشاره کرد. همچنین مناطق خیابان‌های جابر انصاری، کاشانی شمالی، زینبیه، برازنده، طوقچي و… از مناطق ارزان‌قیمت‌تر نسبت به جنوب شهر می‌باشند.

خريد و فروش آپارتمان در اصفهان

خريد و فروش آپارتمان در اصفهان با قيمت مناسب

اگر تصمیم به خرید خانه و آپارتمان در اصفهان را دارید باید به این انتخاب شما تبریک گفت! با توجه‌ به تنوع انتخاب‌ هایی که برای مکان آپارتمان و قیمت‌های آن دارید برای این انتخاب رد شهر اصفهان تقریباً دستتان باز است. همچنین زندگی در اصفهان به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب آن از جمله نزدیکی نسبی آن به تهران و قرارگرفتن آن در مرکز ایران برای مسافرت‌ها و رفت‌وآمدهای مر دم عزیز ایران و توریست‌ها گزینه مناسب و به‌صرفه‌ای می‌باشد.

يكي از محله هاي شمال شهراصفهلن، محله برازنده ميباشد؛ جال است كه در  اصفهان بر عکس بسیاری از شهرها، آپارتمان‌های شمالی قیمت پایین‌تر و مناسب تري دارد دارد. متوسط قیمت مسکن در محله برازنده طبق اخرين ارقام  آگهی‌های اينترنتي،  ۱۵میلیون و ۵۰۰هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

خريد آپارتمان در اصفهان تا 200 ميليون تومان

طی چند سال اخیر به دلیل افزایش جمعیت و همچنین افزایش قیمت خانه و آپارتمان، شهرک نشینی در اصفهان بسیار رواج پیدا کرده است. شهرک‌های زیادی در اطراف و داخل شهر اصفهان در دست ساخت می‌باشد تا مردم بتوانند در آن‌ها واحد خریداری کنند. همان‌ طور که می‌دانید یکی از عواملی که تأثیر بسزایی بر قیمت مسکن در شهرهای مختلف می‌گذارد، مترو است. طی چند سال اخیر مترو تأثیر زیادی بر قیمت مسکن در اصفهان نیز داشته است. یکی دیگر از نکات جالب در مسکن اصفهان، مدیرت ارتباطات از طریق مجتمع و شهرک‌سازی است و هر قشری به ساخت شهرک و مجتمع مخصوص خود پرداخته است.

برای مثال مجتمع فرهنگیان، مجتمع پزشکان یا شهرک‌های مخصوص برای قشر پزشک که در دست ساخت است. در این‌طور شهرک‌ها و مجتمع‌ها فقط همان قشر از مردم که برایشان به طور خصوصی آن مناطق در نظر گرفته شده، می‌توانند از آن خریداری کنند.با توجه به اينها ميتوان در شهرك هاي اطراف اصفهان و يا محله هاي پايين تر آپارتمان هايي با متراژ پايين يا سوئيت هايي با قيمت بسيار پايين و مناسب حتي تا سقف 200 ميليون تومان براي خريد پيدا كرد.

خرید و فروش آپارتمان در اصفهان با وام

باتوجه‌ به اینکه تأمین مسکن از مهم‌ترین و ضروری‌ترین نیازهای هر فردی است. متأسفانه قیمت بالای خانه مخصوصاً در شهرهای بزرگ و مهمی مثل اصفهان و همچنین پایین بودن درآمد اکثر افراد جامعه یکی از ضروری‌ترین نیازهای انسان است. که می‌توان گفت تقریباً همه افراد در طی دوران زندگی خود گاهی درگیر مسائل آن می‌شود. قیمت بالای خانه به‌خصوص در کلان‌شهری همچون اصفهان و پایین بودن درآمد اکثر افراد جامعه باعث شده قدرت مالی برای خرید مسکن بدون استفاده از وام بانکی بسیار کم شود.

به همین دلیل وام مسکن به مهم‌ترین منابع تأمین مالی برای خرید خانه و آپارتمان بشود. قابل‌ذکر است که بخش مهمی از بازار مسکن به کمک وام‌ها رونق بگیرد.حال ممکن است سؤال پیش آید که چگونه می‌توان از این وام‌ها برای خرید مسکن بهره برد؟ در پاسخ باید گفت که در اصفهان تقریباً به‌تمامی بانک‌ها اختیار پرداخت وام مسکن را داده شده است. اما به توجه به عدم اعتبارات لازم فقط شعبه‌های بانک مسکن عهده‌دار این مسئولیت شده‌اند.

آپارتمان فروشي در خانه اصفهان

در ابتدا بهتر است به معرفی محله خانه اصفهان بپردازیم. این محله یک شهرک بسیار تمیز و زیبایی با اکثریت ساکنین جوان و کم‌سن‌وسال می‌باشد. همچنین خانه اصفهان از نظر امکانات تفریحی و مراکز خرید، رفاه نسبی ساکنین این محل را برقرار کرده است. وجود مجتمع گل‌ها معروف به 5 طبقه نیازهای خرید مردم این منطقه را تقریباً برطرف می‌کند. همین‌طورپارک‌های مختلفی برای تفریح و افزودن زیبایی محله حضور دارند. باتوجه‌به ویژگی‌های مثبت این محله، می‌تواند گزینه مناسب، شیک و آرام برای انتخاب خرید آپارتمان و سکونت باشد.

خريد و فروش خانه در اصفهان

شهر اصفهان دارای خانه‌ های قدیمی با معماری سنتی، خانه‌ های ویلایی زیبا و همچنین آپارتمان‌های مدرن با معماری‌های به‌روز کوچک و بزرگ در محله‌های مختلف است. که هرکدام با مشخصه‌های منحصربه‌فرد خود ازجمله گزینه‌های پیشروی شما برای خرید خانه در اصفهان هستند.خانه‌های مرکز شهر نسبتاً قیمت‌های متوسطی نسبت به شمال و جنوب شهر دارد. باتوجه‌به اینکه قیمت خانه‌ها در شمال شهر بسیار ارزان‌تر از قسمت جنوبی و مرکزی می‌باشد. ولی ممکن از مواردی مثل مساحت، دسترسی و امکانات یک‌خانه در محله‌های مرکزی یا شمالی، قیمت نهایی بالاتری نسبت به بعضی از خانه‌های واقع در جنوب شهر داشته باشد.

خرید خانه در محله‌های رو به‌ رشد اصفهان

اگر بخواهیم به محله‌های روبه‌رشد و آینده‌دار این شهر اشاره کنیم. باید به شهرک‌های مسکونی زیادی که در اطراف شهر اصفهان، از جمله شهرک سپاهان شهر و بهارستان توجه کنیم. شهرک بهارستان واقع در ضلع جنوبی شهر، بر پایهی مدرن‌ترین اصول شهرسازی، شامل ساختمان‌ها و بازارهای کوچک و بزرگ زیبا و مجلل می‌باشد. همچنین وجود پارک آبی و بزرگترین مرکز خرید اصفهان (سیتی‌ سنتر) و بقیه پروژه‌های در دست ساخت باعث آینده بسیار خوبی برای این شهرک شده است.

جهت مشاوره و یا خرید و فروش آپارتمان در اصفهان با ما تماس بگیرید.

فهرست