برج افق اصفهان

شهر اصفهان در سال‌ها و دهه‌های اخیر رشد و توسعه چشمگیری از نظر ساختمان سازی داشته است و با افزایش جمعیت در این شهر، گسترش شهرها، احداث خیابان‌ها و ساختمان‌ها و برج‌های جدید و تأسیس کارخانه‌های صنعتی مختلف، چهره یک شهر مدرن و بروز را کاملاً به خود گرفته است. مخصوصاً بعد از انقلاب اسلامی، اصفهان سریع‌تر رشد کرد. برج‌ها و ساختمان‌های بزرگ جای خود را به خانه‌های قدیمی داد یکی از این برج ها، برج افق اصفهان می باشد اما با وجود همه این تغییرات، هنوز هم اصالت خود را حفظ کرده است.

برج افق اصفهان

معرفی برج افق اصفهان

گروه تخصصی ساختمان ساتراپ با پشتوانه فعالیتی درخشان در زمینه طراحی و اجرای پروژه‌های عمرانی، با رویکرد متفاوت و جدید و در قالب ساختار جامع و هماهنگ از متخصصان و نخبگان این حوزه تشکیل شده است.

ارتقاء سطح کیفی پروژه‌های عمرانی به منظور رفع نیازهای کاربران نهایی و بهره‌برداران از یک سو و ایجاد بستری برای افزایش موفقیت سرمایه‌گذار از طریق ارائه طرح‌های جدید و کاربردی، استفاده از طرح‌های پیشرفته و مواد به‌روز و فناوری‌های تاریخ و بهینه‌سازی روش‌های اجرایی، از سوی دیگر، ستون‌های اصلی سیاست این گروه برای فعالیت در این زمینه هستند.

برج افق اصفهان

گروه تخصصی ساختمان ساتراپ قصد دارد با استفاده از سیستم‌های مدیریت و برنامه‌ریزی پروژه‌های جدید و ساختاریافته و با استفاده از توان فنی و تجربه بالای متخصصان خود، یکی از پیشگامان در این زمینه باشد. هدفی که تاکنون گام‌های مؤثری برای تحقق آن برداشته شده است. موفقیت در سرمایه‌گذاری‌ها، تحسین پروژه‌های اجرا شده توسط فعالان بازار و رضایت کاربران در طول فعالیت چند ساله این گروه نشان دهنده افزایش رشد، توسعه پایدار و عزم و اراده بالای این گروه در این جهت است.

مشخصات برج افق اصفهان

برج افق اصفهان

برج افق اصفهان یکی از بلندترین و عظیم ترین پروژه های گروه تخصصی ساختمان ساتراپ است که در یک مجموعه دیدنی مسکونی و فضای قابل توجه پارک خودرو می باشد. ساخت این برج ۳۶ ماه طول کشید. و نمای خارجی و داخلی آن جزء به‌روزترین برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی شهر اصفهان به‌حساب می‌آید.

برج افق با مالکیت و مدیریت بخش خصوصی است. این مجتمع با زیربنای 32000 مترمربع در 15 طبقه و طی مدت 36ماه احداث و درسال ۱۳90 افتتاح گردید. این برج مدرن کاربری مسکونی و پارکینگ دارد. کارفرمای این پروژهٔ عظیم تعاونی مسکن نیروگاه برق اصفهان می‌باشد.

ویژگی‌های معماری برج افق

برج افق اصفهان

چندین پارامتر این مجموعه 15طبقه‌ای را به یکی از ساختمان‌های منحصر به فرد در این منطقه تبدیل کرده است. بهینه سازی طرح‌های معماری با وجود اجرای فونداسیون و عدم امکان تغییر موقعیت ستون‌ها، با وجود پیچیدگی‌های زیاد طراحی معماری، طراحی و اجرای تأسیسات بزرگ مکانیکی و برقی ، نصب و راه‌اندازی، اجرای سیستم‌های اطفاء حریق قابل آدرس‌دهی و سیستم‌های کنترل هوشمند ساختمان در سطح وسیع، علی‌رغم محدودیت‌های معماری متعدد و ارائه تعداد زیادی مصالح مختلف در مرحله نجاری و اجرای جزئیات معماری پیچیده و ظریف در لابی، حیاط، نمای بیرون و روف گاردن تنها بخشی از چالش‌هایی بود که گروه تخصصی ساختمان ساتراپ در طول دوره ساخت با آن روبرو بودند. موفقیت چشمگیر این پروژه در جذب مشتری و کارشناسان بازار مسکن در منطقه گواهی بر موفقیت گروه تخصصی ساختمان ساتراپ در مواجهه با این چالش‌ها است.

برج افق اصفهان

همچنین این مجتمع مسکونی امکانات بسیار مدرن و منحصر بفردی دارد از قبیل:

 •  طراحی معماری داخلی بسیار لوکس و زیبا و کم‌نظیر در بخش‌های مختلف ساختمان و پارکینگ
 •  چشم‌انداز ۳۶۰ درجه همه طبقات پارکینگ و مسکونی بر فراز شهر
 • سیستم تأمین آب: موتورهای فشار قوی و همراه با مخازن آب به منظور کاهش فشارآب با لوله‌های ۵ لایه
 • سیستم سرمایش و گرمایش: موتور مرکزی (تهویه مطبوع) با شرکت ایبارا ژاپن
 • سیستم سرمایش و گرمایش: موتور مرکزی (تهویه مطبوع) با شرکت ایبارا ژاپن

برج افق اصفهان

 • کنترل کیفیت بتن از طریق ایجاد آزمایشگاه سیستم مهندسی در محل انجام پروژه
 • استفاده از چندین لایه رطوبت و عایق سرما به منظور عایق بندی کامل سقف.
 •  اتصال کل مجتمع به مخابرات با استفاده از فیبر نوری به منظور ارائه کلیه خدمات تلفن ، اینترنت ، آنتن تلویزیون و ماهواره.
 • استفاده از سنگ در کلیه مناطق مشترک پروژه برای دوام و استحکام طولانی مدت برج.
 • نوع اسکلت مجتمع بتنی (با استفاده از میل‌گرد AIII) می‌باشد
 • ماده 18 مقررات ملی ساختمان (عایق صدا و تنظیم): عایق صدا (Sound Insulation) که با استفاده از دیوارهای حائل از نوع کناف و همچنین استفاده از پنجره های آلومینیومی دو جداره به دست می‌آید.

برج افق اصفهان

امکانات و خدمات برج افق

برج افق اصفهان به دلیل طراحی استثنایی و نصب ورودی‌های مستقل از نظر سواره و عابران پیاده و همچنین از نظر ۲ ممر بودن از اعضای سایت و امکانات و فضاهایی مانند:

 • آسانسور اختصاصی برای هر طبقه
 • راه اندازی سیستم هوشمند (BMS) برای به حداقل رساندن هزینه‌ها
 • دارای سیستم برق اضطراری و سیستم فشار آب اتوماتیک
 • دارای سیستم ایمنی و آتش‌نشانی کاملاً اتوماتیک

 

برج افق اصفهان

در این برج ، با در نظر گرفتن موضوع ۱۹ مقررات ملی ساختمان به منظور بهینه سازی مصرف انرژی با استفاده از پنجره‌های دو جداره در نما، منجر به بهره‌وری انرژی می‌شود و از ورود نور مضر خورشید به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند.

سیستم گرمایش و سرمایش در قالب یک بسته و داک اسپلیت است. آنها از برندهای معتبر برای رفاه حال ساکنان گران‌قدر و کاهش هزینه‌های شارژ ساختمان ارائه می‌شود. به طور خاص برای هر واحد طراحی شده است.

تأسیسات تأمین آب همچنین شامل دو سیستم پیشرفته مستقل فشار آب با منبع ذخیره 40،000 لیتر است. که در جهت حداکثر آسایش ساکنان هنگام قطع برق آب مورد نیاز را تأمین می‌کند. سیستم ایمنی و اطفاء حریق در صورت بروز آتش‌سوزی به طور کامل فعال می‌شود. همچنین به دلیل نصب سیستم تأمین فشار مثبت، از سرایت دود به پله‌ها جلوگیری می‌کند.

موقعیت جغرافیایی

برج افق اصفهان

مجتمع مسکونی برج افق اصفهان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در یکی از بهترین مناطق شهر اصفهان قرار دارد. مجتمع مسکونی برج افق اصفهان در خیابان رادانی پور واقع شده است و از نظر جغرافیایی به درمانگاه مهدیه، چشمه کساره، سالن ورزشی مهدیه اصفهان، گروه تولید مبلمان جزیره و خدمات فنی مرسدس نزدیک است. همچنین می­توان گفت که این مجموعه یکی از مجتمع­ های مسکونی خوب با ظاهری جدید در این منطقه است.

آدرس دقیق برج افق اصفهان : استان اصفهان، شهر اصفهان، خیابان شهید ردانی پور، ابتدای خیابان رباط، مجتمع مسکونی برج افق

 

جهت کسب اطلاعات و یا مشاوره، با گروه تخصصی ساختمان ساتراپ در ارتباط باشید…

فهرست