بالا شهر اصفهان

در اکثر شهرهای جهان، مناطق مرفه شهر معمولاً “بالا شهر” و در عوض نقطه مقابل “پایین شهر” نامیده می­شود. پایین شهر مکانی است که افراد کم درآمد زندگی می کنند و امرار معاش می کنند و این تفاوت ثروت علاوه بر تفاوت طبقاتی، تفاوت های فرهنگی را نیز ایجاد کرده است. حتی برخی معتقدند که مردم قسمت پایین شهر نسبت به مردم بالای شهر دارای اعتقادات مذهبی قوی تری هستند. خیابان ها و کوچه های بالای شهرها مهندسی شده، برنامه ریزی شده و مرتب ساخته می شوند و در نتیجه آسمان خراش های بلند و برج های تجاری معروف ساخته می­شوند. این امر باعث اشراف بیشتر مناطق بالا شهر اصفهان و گران شدن قیمت ملک در آنجا شده است. به طوری که ثروتمندان بالاشهر در خانه های چند صد میلیاردی زندگی می­کنند.

اگر در صدد خرید خانه در اصفهان هستید، خانه‌های قدیمی با معماری سنتی، ویلاهای مجلل و آپارتمان‌های کوچک و بزرگ همه از مواردی است که شما می‌توانید برای خرید آپارتمان در اصفهان اقدام کنید. سپس با تیم گروه ساتراپ همراه شوید تا با شناخت محله‌های بالا شهر اصفهان به نتیجه مطلوب خود برسید.

بالا شهر اصفهان

محله‌های اصفهان

اصفهان جز 5 شهر برتر از نظر صنعت گردشگری در ایران است و زاینده‌رود محبوب در کنار نامش در ذهن هر شنونده‌ای تجسم یافته است. بالا شهر اصفهان در دامنه‌های شرقی زاگرس قرار گرفته است و با آب‌وهوای نیمه خشک است. آب‌وهوای مناسب، مکان‌های تاریخی مانند میدان نقش، سی و سه پل، مسجد شیخ لطف الله و … به همراه سابقه طولانی آن که با معماری و صنایع دستی همراه است از جمله مواردی است که محبوبیت اصفهان را در بین مردم ایران چندبرابر کرده است. هنر، صنعت، تجارت، کشاورزی و دامداری از جمله مسائلی است که اقتصاد اصفهان بر سر آن می‌چرخد. پس از یک روز کار سخت، کافی است به سی و سه پل بروید تا منظره باشکوه را آن ببینید و خستگی را از ذهن و بدن خود دور کنید.

بالا شهر اصفهان

بهترین محله های اصفهان

شهر اصفهان هم مانند همه شهرهای دیگر از محله‌ها و خیابان‌های متفاوتی تشکیل شده است و مطمئناً هر محله‌ای در شهر اصفهان ویژگی‌های خاص خود را دارد. یکی در نزدیکی مرکز خرید و دیگری در آب‌وهوای مطبوع است. یکی به مکان‌های تاریخی و دیگری به مکان‌های فرهنگی و هنری نزدیک است. در هر صورت وقتی صحبت از خرید خانه می‌شود، همه کمی به موضوع با دقت تر نگاه می‌کنند و سعی می‌کنند انتخاب‌های عاقلانه و هوشمندانه ای انجام دهند. برخلاف اکثر شهرهای کشور، جایی که قسمت شمالی شهر منطقه‌ای لوکس محسوب می‌شود. در شهر اصفهان، قسمت جنوبی شهر یکی از مناطق خوش آب‌وهوا است و خرید خانه در آن مناطق قطعاً گران‌تر از سایر محله‌های اصفهان است.

رهنان، مشتاق، پاچنار، چهارسوق شیرازی، پایین دروازه، سروش، جاوان بالا و پایین، مرداویج و بیش از شصت محله دیگر در اصفهان که هر کدام فضا، رنگ و بوی خاص خود را دارند. خرید خانه در اصفهان نسبت به تهران و سایر دیگر شهرهای بزرگ دارای قیمت مناسب‌تری است و این موضوع امکان خانه دار شدن برای ساکنان این شهر تاریخی را افزایش می‌دهد.

محله‌های بالا شهر اصفهان کدام اند؟

بالا شهر اصفهان

اگر به دنبال محله‌های بالا شهر در اصفهان برای خرید خانه هستید، محله‌های زیر پیشنهاد ما به شماست:

جی، مهرآباد، مرداویج، شیخ صدوق، پاچنار، میرزا طاهر و … از جمله محله‌های جنوبی اصفهان هستند. ملاصدرا، جایی که می‌گویند زمین او از نظر مترمربع نیست، از نظر متر طلا است، یکی از گران‌ترین محله‌های اصفهان است و پس از آن مرداویج در مکان دوم قرار دارد. اگر همچنان به دنبال خرید خانه در محله‌ای دلپذیر با قیمت منصفانه تر هستید، هزارجریب و شهرک‌هایی مانند کوچه امام جعفر صادق (ع) ، سپاهان شهر و بهارستان را هم ببینید.

  • پاچنار

در خیابان حکیم نظامی قرار دارد و از یک طرف به حسین‌آباد و از طرف دیگر به سراچگان راه دارد. اگرچه ساخت‌وسازهای زیادی در این محله صورت گرفته است، اما باغ‌ها هنوز در آنجا خودنمایی می‌کنند.

  • مرداویج

اگر به دنبال محله‌ای اصیل برای خرید خانه در اصفهان هستید؛ یکی از محله‌هایی که به شما پیشنهاد می‌کنیم محله مرداویج است. این محله اصفهان که به کوی کارمندان نیز معروف است، در جایی بین دروازه شیراز و چهارراه فرایبورگ قرار گرفته است.

  • شیخ صدوق

بالا شهر اصفهان

این محله دلپذیر که از دو قسمت شمالی و جنوبی تشکیل شده و در فاصله کمی از زاینده‌رود واقع شده است. خیابان شیخ صدوق شمالی از پل فردوسی تا خیابان آزادگان است و شیخ صدوق جنوبی از چهارراه شیخ صدوق شروع شده و تا جنوب برج کبوتر خیابان آزادی ادامه می‌یابد.

خیابان‌های حاشیه زاینده رود

بالا شهر اصفهان

خیابان های کنار رودخانه زاینده رود ، چه در قسمت شمالی و چه در جنوب ، از بهترین مکان ها برای زندگی در اصفهان هستند. بیشتر خانه های حاشیه رودخانه زاینده رود به شکل آپارتمان هستند که در آنها می توانید چشم انداز زیبایی از درختان انبوه و رودخانه زاینده رود داشته باشید. لازم به ذکر است که قیمت خانه های خیابان های کنار زاینده رود بسیار گران است و جز بالا شهر اصفهان قرار دارد.

از مزایای این آپارتمان ها و خانه ها ، علاوه بر نمای زیبا می توان به ظاهر و معماری آنها اشاره کرد. آپارتمان های جدیدتر در این منطقه نیز دارای کلیه امکانات رفاهی و امکانات مدرن هستند. دیگری این که محل ، یعنی زاینده رود ، دسترسی آسانی به تمام نقاط اصفهان دارد. خیابانهای کنار رودخانه زاینده رود عبارتند از: خیابان مطهری خیابان کمال اسماعیل خیابان مشتاق خیابان آینه خیابان پارک سعدی و…

دیگر محله های شهر اصفهان

بالا شهر اصفهان

مرکز شهر اصفهان که تشکیل شده از خیابان های اطراف میدان نقش جهان ، خیابان های طیب و چهارباغ است ، به دلیل ازدحام جمعیت و تردد زیاد در این مسیرها ، قیمت بهتری نسبت به سایر محله های اصفهان دارد.

در مورد شرق و حاشیه زاینده رود؛ زاینده رود را می‌توان قلب تپنده اصفهان نامید و می توان گفت همه مردم اصفهان علاقه خاصی به این رودخانه دارند و ممکن است همین محبوبیت باعث شود قیمت مسکن در آن منطقه کمی بالاتر برود.

اگر قصد خرید خانه در بالا شهر اصفهان را دارید، می‌توانیم شما را با محله چهارباغ خواجو، ابوالحسن اصفهانی و خیابان مشتاق آشنا کنیم. این خیابان‌ها از جمله محله‌های بالا شهر اصفهان هستند که برای خرید ملک و خانه باید بیشتر از مرکز شهر هزینه کنید.

فهرست